Državna prvenstva 2017/2018 – izkupiček 2 zlati, 2 srebrni in bronasta medalja

Mesec december je minil v znamenju državnih prvenstev v vseh disciplinah in v vseh kategorijah. Zelo uspešni so bili tudi igralci ter igralke našega kluba, saj so domov prinesli kar nekaj medalj. Pojdimo lepo po vrsti.

DP TANDEM U18 KADETIKADETINJE

 • Pri dekletih so sodelovali le štirje pari (naš klub ni imel tandema)
 • Pri fantih je sodelovalo 11 parov (naš klub ni imel tandema)

 

DP TANDEM MIX ČLANI/CE

 • V konkurenci 23 parov so se naši odrezali več kot odlično, saj je vseh pet parov končalo med najboljšimi 8. Za nameček pa sta para prišla tudi do medalje in sicer srebrne ter bronaste. Za slednjo sta zaslužna D. Sobočan in S. Rovtar, do finala pa sta prišla D. Konec in M. Ahačič Premrl. Na 5. mestu sta končala G. Bajželj in I. Mejač, 6. mesto B. Čerin in A. Grilc Jeršin ter 8. mesto M. Vovk (Jesenice) in M. Vengar.

 

DP TANDEM DVOJICE ČLANIČLANICE

 • Na prvenstvu v Novi Gorici sta nas zastopala J. Mejač in G. Bajželj, ki sta tekmovanje končala v četrtfinalu in zabeležila uvrstitev na 5. mesto.
 • Tudi pri dekletih, ki so tekmovala v Kamniku, sta obe naši dvojici izgubili v četrtfinalu, ter tako končali na mestih od 5-8. I. Mejač in M. Ahačič Premrl sta bili peti, S. Rovtar in M. Vengar pa osmi.

 

DP TANDEM MIX U23

 • Tekmovanje je potekalo v Medvodah, minilo pa brez udeležebe našega kluba.

 

DP TANDEM DVOJICE MLADINCIMLADINKE

 • Naš klub sta v Postojni pri fantih zastopala L. Potočnik in A. Pavšek, ki sta zasedla 7. mesto v konkurenci osmih tandemov.
 • Dekleta so igrala v Tržiču, na štartu je bilo 10 prijavljenih parov. M. Vengar in S. Rovtar sta pravtako kot fanta, zasedli 7. mesto.

 

DP SPRINT KADETIKADETINJE

 • Dekleta so tekmovala v Litiji, kamor sta odpotovali tudi dve naši igralki. S. Rovtar je bila 17-sta, L. Pesjak pa je končala mesto za njo, torej na 18. poziciji.
 • Tudi fantje so se za medalje borili v Zasavju, natančneje v Zagorju. Naš predstavnik A. Pavšek je tekmovanje končal na 6. mestu.

 

DP SPRINT MLADINCIMLADINKE

 • V mladinskem sprintu sta bila naša fanta daleč od najboljših, saj se je L. Potočnik uvrstil na 21. mesto, medtem ko je bil A. Pavšek šestindvajseti.
 • Za velik uspeh je pri puncah poskrbela M. Vengar, ki je prvič osvojila naslov državne prvakinje. Uspeh sta dopolnili mlada L. Pejsak z 8. mestom in S. Rovtar, ki je bila enajsta.

 

DP DEČKI – DEKLICE 1. KROG

 •  Z novo sezono (1. krogom) so pričeli tudi najmlajši. V Postojni se je tekmovanja udeležilo kar 10 naših nadebudnežev, ki so dosegli lepe rezultate.

 

DP EKIPNO MLADINCIMLADINKE

 • Pri fantih nismo imeli ekipe, pri dekletih je le-ta končala na 9. mestu z 6090 keglji. Sestavljale so jo M. Vengar, S. Rovtar, M. Bodlaj in L. Pesjak.

 

DP EKIPNO KADETIKADETINJE

 • Tudi v kadetski konkurenci nismo imeli moške ekipe, so pa za večje presenečenje poskrbele S. Rovtar, L. Pesjak in M. Bodlaj, ki so postale nove državne ekipne prvakinje v konkurenci do 18 let.

DP POSAMEZNO IN KOMBINACIJA MLADINCIMLADINKE

 • S. Rovtar je tudi pri mladinkah prišla do medalje in sicer srebrne in tako vsaj barvno popolnila komplet medalj v letošnji sezoni. Zlato je osvojila v kadetski ekipni tekmi, srebro v mladinski posamezni in bron v članskem tandem mixu. Tokrat ji je za novo nagrado zadostovalo 555 kegljev v Kamniku, boljša je bila le A. Forštnarič. Pri fantih se je zelo dobro odrezal tudi L. Potočnik, ki je s 576 keglji osvojil 5. mesto.
 • V kombinaciji je Luka končal na 10. mestu, v treh tekmah je skupaj podrl 1692 kegljev. Naš drugi predstavnik A. Pavšek se v finale šestnajsterice ni uvrstil, končal je na 25. mestu. Sara je kombinacija končala na 5. mestu in bila blizu še eni medalji, a je zmanjkalo 23 kegljev. 25. mesto je osvojila M. Vengar, L. Pesjak je bila 33., M. Bodlaj pa 37.