Državno prvenstvo ČLANI/CE 1. in 2. krog KOMBINACIJA IN POSAMEZNO

Peterica, ki je zastopala barve našega kluba na DP, je v prvih dveh krogih zelo dobro opravila svojo nalogo, saj se je kar trem uspelo uvrstiti v 3. krog.

V ženski konkurenci je nastopilo 54 tekmovalk, med njimi so bile tudi U. Mejač, M. Ahačič Premrl ter S. Rovtar. Pričakovano je nalogo najbolje opravila Urša, ki se je z rezultatom 1143 (550 in 593) uvrstila na 11. mesto in si v 3. krogu priigrala dvoboj s P. Bizjak iz Ceršaka. Marija je zasedla 12. mesto, podrla je 1131 kegljev (560 in 571) in se bo v naslednjem krogu udarila proti A. Ulaga iz Postojne, medtem ko je Sara zasedla 27. mesto, podrla je 1077 kegljev (535 in 542), na njen dosežek pa smo lahko zelo ponosni, saj je za rosnih 13 let odlično odigrala in za seboj pustila kopico izkušenejših igralk, ki so bile tudi že članice državne reprezentance v različnih kategorijah. V ospredju so bile sicer pričakovano Celjanke, ki so si priigrale tudi največ udeleženk med TOP 16 (kar 8), za njimi pa je po uspešnosti že naš klub z dvema finalistkama.

Pri moških je tekmovalo vsej 56 kegljačev, ki so imeli pravico nastopa na prvenstvu, seveda pa brez B. Čerina in J. Starmana tudi tokrat ni šlo. Malenkost boljšo igro je prikazal Jure, ki si je z odličnimi 3 stezami v Hrastniku priigral finale, saj se je 1214 keglji (632 in 582) uvrstil na 11. mesto in za nasprotnika dobil izkušenega M. Kovačiča iz Radenske. Tudi Blaž je boljše odigral drugi dan, za uvrstitev med najboljših 16, pa mu je zmanjkal met ali dva. Skupaj je podrl 1192 kegljev (606 in 586) in končal na 19. mestu. Na vrhu je po dveh krogih J. Lužan, ki z veliko prednostjo vodi pred ostalimi, ki se bodo do konca borili za srebro in bron. Kar se klubske moči tiče prednačijo najboljše ekipe – Kamnik, Triglav in Konstruktor, vsi s po 3 finalisti.

3. krog bo potekal v Zagorju za moške in v Cerknici za dekleta.

REZULTATI ŽENSKE

REZULTATI MOŠKI

RAZPORED 3. KROG ŽENSKE

RAZPORED 3. KROG MOŠKI