Gorenjsko prvenstvo ČLANI TANDEM

V nedeljo 23.11. je v Škofji Loki potekalo gorenjsko prvenstvo v tandem dvojicah, ki je služilo kot kvalifikacije za državno prvenstvo, kamor so se uvrstile 3 najboljše dvojice. Naš klub je zastopalo 7 tandemov, po odpovedi še treh kranjskih parov, pa se je končna udeležba ustavila pri številki 19.

V 1/16 finala sta izpadla 2 tandema in sicer sestava Ja. Čerin & J. Klofutar, ki je proti dvojici Adergasa igrala 1:1, v kegljih 278:268, naposled pa izgubila po dodatnih lučajih, kjer sta bila nasprotnika bolj zbrana, bilo je 5:11. Drugi izpadli par je bil A. Starman & Je. Čerin, ki je izgubil proti J. Mejaču in Š. Jesenšku, rezultat pa 0:2, 251:279 v korist izkušenejšemu paru. Že omenjena zmagovalca sta bila usodna tudi za J. Kopača in J. Potočnika (v prvi rundi sta suvereno opravila z mladima M. Burjo in A. Juvančičem – 2:0, 295:275) v osmini finala, ta dvoboj pa je bil precej bolj izenačen, saj smo zmagovalca dobili po dodatnih lučajih. S 13:11 sta slavila Jure in Štefan, rezultatsko pa nobena dvojica ni blestela, bilo je 267:253. Med najboljšo osmerico smo tako imeli kar štiri tandeme, na koncu pa se je le enemu uspelo dokopati do polfinala in že skoraj dobljene medalje. F. Praprotnik in M. Jekler, ki je odigral svojo prvo tekmo za naš klub, sta po direktni uvrstitvi v osmino finala in nato uvodni zmagi proti škofjeloški dvojici (2:0, 253:250), izgubila proti tandemu KK Triglav z 0:2, 234:280. V tej fazi tekmovanja sta nastope zaključila tudi J. Mejač in Š. Jesenšek, ki sta ponovno igrala dodatne lučaje, a tokrat ostala sklonjenih glav. Zanju sta bila usodna domačina R. Zrim in D. Ristič, bilo je 1:1 v setih, 287:289, 10:11 v dodatnih lučajih. Brez uvrstitve med najboljše štiri sta ostala še Luka Potočnik in Mihelič, ki sta se dvakrat pomerila proti igralcem 1 ekipe Triglava. Naprej sta bila premočna za D. Sobočana in P. Gostinčarja, zaustavila pa sta ju G. Bajželj in J. Fleischman. Najdlje je pričakovano posegla mlada dvojica B. Čerin in J. Starman, ki se po letu premora vračata na državno prvenstvo, kjer sta leta 2012 postala tudi državna podprvaka. V prvem dvoboju nista imela težav proti dvojici Adergasa, bilo je 289:245, v setih 2:0. Sledil je nov odličen nastop, ki pa sta ga zmagala šele po dodatnih metih, bilo je 302:279, 1:1 v setih in 11:8 v SV, nasprotnika pa igralca domače Škofje Loke, S. Voršič in R. Fojkar. V polfinalu je zmanjkalo nekaj sreče in finale je splavalo po zlu. Svoje je naredila še zahrbtna poškodba Jureta, ki je s poškodovano roko kegljal vedno težje in težje. Kljub več podrtim kegljem 264:251, sta po dodatnih 2 metih izgubila z 13:15. V boju za bron in uvrstitev na DP sta bila fanta ponovno dovolj zbrana, obračun sta dobila z 2:0, 281:248.

Državno prvenstvo bo 13.12.2014 v Kranju, naša fanta pa bosta prvič zaigrala ob 13.uri. Za uvrstitev v izločilne dvoboje je potrebno premagati svojega nasprotnika (to bo tokrat dvojica iz Maribora) ali pa imeti visok rezultat, saj naprej vodijo tudi štirje najboljši rezultati ”srečnih poražencev”.

REZULTATI GP TANDEM

RAZPORED DP TANDEM