Pokal Gorenjske 2014

FINALE: Fantje tudi v finalu niso imeli veliko dela, saj so domačini odigrali slabše od pričakovanj oz. prejšnjih 2 tekem in nov naslov gorenjskih ekipnih prvakov, znova roma v roke naše ekipe.

Knauf Škofja Loka II 3191 0:8 3318 LJUBELJ I

V Škofji Loki tokrat ni bilo rezultatskih presežkov, saj smo videli le 3 rezultate preko 550 kegljev. Najboljši na tekmi je bil J. Mejač s 578 keglji, sledil mu je J. Čerin s 576, 554 pa jih je podrl še B. Čerin. Pri domačih je blestel le F. Sajovic, ki je v 60 lučajih podrl 298 kegljev, nato pa ga je zamenjal T. Babčec in skupaj sta prišla do končnih 546 kegljev, kar je bil najboljši domači rezultat.

Rezultat

Pokal za zmagovalce

Pokal za zmagovalce

Vodja ekipe Jani je pokal prejel iz rok predsednika OTS J. Pogačnika

Vodja ekipe Jani je pokal prejel iz rok predsednika OTS J. Pogačnika

 

Novi, stari prvaki Pokala gorenjske

Novi, stari prvaki Pokala gorenjske

 

POLFINALE: Prva moška ekipa je že med tednom opravila s polfinalno tekmo za Pokal Gorenjske in suvereno napredovala v finale, kjer bo branila naslove iz preteklih let.

Jesenice II 3108 0:8 3361 LJUBELJ I

Tudi na tej tekmi ni bilo bojazni o zmagovalcu, nasprotnik je zobe pokazal le v 2 paru, kjer sta oba naša zmagala le za nekaj kegljev. Najboljše rezultate so na tej tekmi dosegli J. Čerin s 584, Š. Jesenšek s 567, B. Čerin s 565 in J. Starman s 563, pri gostih pa se je najbolj izkazal B. Koželj s 549 keglji, sledila sta mu M. Hočevar s 538 in J. Klobučar s 527 keglji.

Finale bo 15.04. v Škofji Loki, nasprotnik pa zmagovalec tekme med Škofjo Loko 2 in Železniki 1.

ČETRTFINALE: Naši ekipi sta že odigrali četrtfinalna obračuna za letošnji Pokal Gorenjske. Ženske so doma gostile Železnike 1, fantje so odšli v goste k Železnikom 2.

LJUBELJ 3118 3:5 3127 Železniki I

Dekleta so bila še pred zadnjim čiščenjem v lepi prednosti 23 kegljev, ki pa so jih zapravila, kar so sicer zelo slabi gostje znali izkoristiti. Točke in s tem tudi najboljše rezultate so dobile in imele I. Mejač s 555, U. Mejač s 552 in M. Ahačič s 546 keglji. Seveda so tri razpoložene igralke in kar 42 ribic premalo za zmago, četudi je nasprotnik slab. Pri gostih je bil najbolši R. Trojar, ki je končal pri 551 kegljih, sledila sta mu še E. Gajgar s 541 in A. Pegam s 539 keglji. Tudi ta trojica je za svojo ekipo osvojila točke.

Železniki II 3256 0,5:7,5 3393 LJUBELJ I

V Škofji Loki je bilo vprašanje o zmagovalcu znano kaj kmalu, čeprav so bili domačini v drugem paru zelo blizu izenačitvi na 2:2 in zaostanku le nekaj kegljev. Tekma se je na koncu lepo razpletla v našo korist, čeprav z ekipim rezultatom ne smemo biti preveč zadovoljni. Največ je tokrat podrl Š. Jesenšek in sicer 586, sledila pa sta mu še J. Starman s 574 in D. Eržen s 572. Tudi domači so nanizali lepe rezultate, saj sta J. Benedičič in J. Šmid končala pri 557 kegljih, J. Košmelj pri 548, E. Jelenc in D. Demšar pa pri 538.

Polfinalnega nasprotnika bodo naši dobili v torek, ko bo odigrana tekma med Jesenice 2 in Škofjo Loko 1. Glede na kakovost obeh ekip, se nam obeta ponoven dvoboj na kegljišču v Škofji Loki. Železniki 1 pa čakajo na zmagovalca tekme Škofja Loka 2 in Triglav 2, tudi ta tekma bo v torek.