Državna liga 15. krog

1.A M: Brest 3410 2:6 3519 LJUBELJ I

Tudi na drugem težkem gostovanju zapored, smo uspeli zmagati, čeprav sam štart v tekmo ni bil ravno najboljši. Pri domačinih je tekmo odlično odprl F. Velišček s 608 keglji, ki je bil poleg M. Lepeja, ki je zadnjem paru podrl 615 kegljev, tudi najboljši domačin, oba pa sta tudi osvojila točki za ekipo. Pri naših je ponovno blestel J. Mejač s 659 keglji, kar je bil z naskokom najboljši rezultat kroga, pa tudi najboljši v sezoni. Preko 600 je končal še B. Čerin in sicer pri 616, odlično predstavo pa je pokazal tudi Š. Jesenšek s 594 keglji. Pri naših sta poleg Mejača in Čerina, točki osvojila še Klofutar in Eržen. 3 zaporedna zmaga nas je trdno zasidrala na četrtem mestu, saj imamo sedaj 18 točk, medtem ko sta prva zasledovalca, Brest in Litija pri 13.

1.A Ž: Brest 3363 4:4 3360 LJUBELJ

Odlično so svojo tekmo tokrat odigrala dekleta in podrla največ kegljev v tej sezoni. Tekma je bila sicer vseskozi zelo izenačena, tako da si nobena od ekip, ni uspela priboriti večje razlike v kegljih, ki je na koncu odločala. Pri naših so bile najboljše I. Mejač s 590, N. Bajželj s 580 in U. Mejač s 573 keglji, poleg Irene in Nuše pa sta točki dobili še Birgit in Ksenija. Tudi pri domačinkah smo videli 3 rezultate preko 570 in sicer v izvedbi L. Stevanič, podrla je 584, N. Modrinjak s 581 in N. Žnidaršič Čuk s 571 keglji. Omenimo, da so se zgoraj omenjene igralke iz našega kluba, tudi uvrstile v TOP 6 moštvo kroga po doseženih rezultatih. Tudi punce so že dalj časa prikovane na 6. mesto, za katerega pa bo potrebno osvojiti še kakšno točko, saj je jim bližajo Mariborčanke in Litijanke.

3.Z M: Slavija Štojs 3142 6:2 3019 LJUBELJ II

Druga ekipa za razliko od domačih tekem, zunaj igra zelo slabo. Tokrat so na zahtevnem kegljišču Maks Perc, komajda presegli mejo 3000 kegljev. Naš najboljši je bil B. Markič z lepimi 540 keglji, sledil mu je J. Kopač s 526-imi. Točki sta sicer osvojila Markič in L. Mihelič. Tudi pri domačih ni bilo nekega presežka, vseeno pa so trije končali z lepimi rezultati in sicer M. Štojs s 553 keglji, Ž. Paradžik jih je podrl 548, B. Žlogar pa 533. Ekipa je padla na 5. mesto, v zadnjih 3 tekmah pa se obeta troboj med Škofjo Loko, Triglavom in našimi za končno tretje mesto, saj je razlika med temi ekipami zgolj 1 točka.

16. KROG (8.3.2013)
V 16. krogu bodo naše ekipe igrale na domačem terenu. V soboto ob 13.00 začnejo dekleta in sicer proti Proteusu iz Postojne, ki zaseda 2. mesto v 1. ligi. Fantje se bodo od 17. ure dalje merili pravtako s Proteusom, ki je trenutno na 7. mestu elitne lige. Druga ekipa bo novi točki napadala v nedeljo zgodaj zjutraj, nasprotnik pa Adria, ki v 3. slo. ligi zaseda 7. mesto.

VABLJENI NA KEGLJIŠČE!!